Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Jak i ile zarabia influencer?

Przeglądając posty popularnych influencerów, z pewnością nie raz zadałeś/aś sobie pytanie ile taka osoba może zarabiać. Sławne osoby często dodają zdjęcia z luksusowych wakacji czy drogich restauracji, na które przeciętny Kowalski na co dzień nie może sobie pozwolić. W takim razie ile można zarobić na koncie w social mediach? I jak właściwie to zrobić?

Ile zarabiają influencerzy?

Zapewne liczyłeś/aś na to, że podam konkretną kwotę i w ten sposób zakończymy temat. Niestety, wyliczenie średniego wynagrodzenia influencera jest niemożliwe, gdyż zależy ono od wielu czynników.

Jednym z nich będzie, chociażby liczba obserwujących czy polubień, chociaż najczęściej firmy patrzą na bardziej szczegółowe statystyki, takie jak zaangażowanie pod konkretnymi postami. Duże znaczenie będzie też miała liczba źródeł dochodu, z których dany influencer korzysta. Dodatkowo każda firma może zaproponować inne stawki dostosowane do poszczególnych osób. Dlatego obliczenie konkretnej kwoty może okazać się niemożliwe. Spróbujmy jednak spojrzeć na różne sposoby, które wykorzystują influencerzy, którzy chcą zarobić na swojej działalności w Internecie.

Posty sponsorowane

Bez wątpienia najbardziej dochodowym sposobem zarobku w mediach społecznościowych będzie współpraca z marką, która chce zapłacić nam za promocję ich produktów na naszym profilu. Tutaj Instagramer modowy może reklamować przeróżne marki ubraniowe, a osoba zajmująca się fitnessem może promować produkty na odchudzanie. Ważne jest to, żeby reklama była dopasowana do profilu, bo tylko w ten sposób firma może mieć pewność, że obserwujący danego influencera zdecydują się na zakupy w ich sklepie, bądź skorzysta z ich usług.

Ta metoda zarobku będzie się zwykle opierała na publikacji zdjęcia, bądź wideo, na którym promujemy dany produkt. Warto zrobić to w ciekawy sposób, żeby nasi obserwujący faktycznie zwrócili uwagę na reklamowany produkt, a nie przewijali promocji, żeby obejrzeć treści, które są dla niego faktycznie interesujące.

Sprzedaż produktów

Wiele influencerów ma swoje produkty, które promuje w mediach społecznościowych. Często tworzą oni swoje własne marki, na przykład z ubraniami, które kojarzą się z ich wizerunkiem. Niedawno z kolei pojawił się pewien trend na pisanie książek i okazuje się, że wiele gwiazd Internetu pisze poradniki, biografie lub powieści. Marki te często odnoszą sukces tylko dlatego, że są reklamowane na profilach danego influencera.

Warto jednak pamiętać, że jest to sposób, który sprawdzi się tylko wtedy, kiedy już mamy pewne grono odbiorców. To logiczne, że jeśli chcemy coś reklamować, musimy mieć grupę osób, która będzie skłonna obejrzeć naszą reklamę i ostatecznie kupić produkt, o którym mówimy.

Programy partnerskie i reklamy

Ostatnim sposobem, który dziś wspomnimy, będzie zarabianie z reklam. Kiedyś był to sposób, z którego można było wyciągnąć całkiem niezłą sumę, jednak teraz znacznie większe zarobki osiąga się współpracą z firmami. Nie warto jednak rezygnować z tego źródła dodatkowej gotówki. Wiele portali ma opcję dołączenia do programu partnerskiego, dzięki któremu na naszym profilu będą wyświetlać się reklamy. Jest to sposób, który jest bardzo często używany na platformie YouTube czy niegdyś na blogach.

Warto tutaj jednak pamiętać, że niemal każda platforma będzie miała swoje unikalne zasady i warunki, które musimy spełnić, żeby dołączyć do programu partnerskiego. Może to być na przykład osiągnięcie podanej liczby obserwujących nasz profil, albo dodanie określonej ilości zdjęć czy wideo. Okazuje się więc, że nie jest to metoda, którą możemy stosować od samego początku istnienia naszego konta.

Czy da się zarobić w social media?

Zdecydowanie tak, ale będzie to wymagało od nas dużo ciężkiej pracy i cierpliwości. Często okazuje się, że żeby zacząć zarabiać pieniądze w mediach społecznościowych, będziemy musieli prowadzić nasze konta zupełnie za darmo przez jakiś czas. Dopiero gdy uda nam się zdobyć większe grono obserwujących, będziemy mogli zamieć nasze hobby w pracę. Influencerzy mogą zarabiać naprawdę sporo pieniędzy, ale warto pamiętać jak dużo ciężkiej pracy stoi za ich sukcesem.

Reklama

Opublikowane przez nikodemwysz

Pasjonat social media i influencer marketingu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: