Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Kto to jest influencer?

W obecnych czasach Internet wzniósł się na wyżyny. Korzysta z niego praktycznie każdy z nas, w przeróżnych celach. Jedni korzystają z rozrywek dostępnych w sieci, drudzy robią obszerne zakupy, trzeci zdobywają wiedzę i kształtują swoje umiejętności, a jeszcze inni ponoszą dzięki niemu dość spory zyski.

Mowa tu o influencerach, dla których Internet jest źródłem dochodu i utrzymania. Natomiast Influencer w świecie mediów społecznościowych jest bardzo wpływową osobą, która dzięki swoim zasięgom na portalach społecznościowych jest w stanie, w pewien sposób, oddziaływać na swoich odbiorców. Istnieje jednak kilka grup influencerów, które jesteśmy w stanie podzielić ze względu na liczbę followersów. Dzielimy ich również na platformy, z których korzystają (youtuberzy, instagramerzy, blogerzy, podcasterzy czy tiktokerzy), a również na rodzaj contentu, którym się zajmują (moda i uroda, sport, finanse, rozrywka, lifestyle i inne).

Nanoinfluencer

Nanoinfluencer, to osoba, która prowadzi dany kanał społecznościowy. Jest nim praktycznie każdy z nas, ponieważ mianem nanoinfluencera określa się osobę, która posiada do tysiąca obserwatorów. Pomimo tego, że zasięgi tego typu osób nie są zbyt wygórowane, to właśnie oni najczęściej wykorzystywani są do celów marketingowych. Najczęściej podejmują się współpracy typu barter bądź wysyłki produktów. Nanoinfluencer, to osoba zazwyczaj indywidualna, która nie posiada jeszcze doświadczenia ze współpracą z różnymi firmami i markami.

Microinfluencer

Microinfluencer, to osoba, która posiada od 1 tysiąca do 100 tysięcy followersów, a grupa odbiorców wykracza poza sfery rodzinne i znajomych. Treści, które tworzą tego typu osoby, docierają do szerszego grona odbiorców, a liczebność tej grupy jest coraz większa. Chcąc rozwijać swoje zasięgi, microinfluencer coraz częściej wchodzi w interakcje ze swoimi obserwatorami – odpowiada na komentarze, a także na wiadomości prywatne. Microinflunecer najczęściej otrzymuje współprace typu barter, wysyłka produktów, a także płatne współprace.

Influencer

Miano Influencera zyskują osoby, które posiadają ponad 100 tysięcy obserwatorów. W większości, to właśnie oni traktują bycie influencerem jako pracę na pełen etat i są w stanie się z niej utrzymać. Tworzą treści, które publikują regularnie, a dzięki temu otrzymują większy odzew od followersów. Aktywnie działają również na wielu innych serwisach społecznościowych. Rodzajem ich współpracy najczęściej jest płatne lokowanie produktów bądź recenzji czy testów. Influencerzy, posiadający tak duże grono odbiorców są bardziej doświadczeni biznesowo, dzięki czemu maj komfort w wybieraniu odpowiedniej oferty. Za te najbardziej wartościowe uznają współprace długoterminowe z jedną marką.

Celebryta

Miano celebryty zyskują osoby, które posiadają swoją działalność również poza Internetem. Celebryci głównie otrzymują współprace płatne od kilkudziesięciu tysięcy złotych w górę, a barter tylko w przypadku luksusowych produktów i usług, takich jak: samochody, biżuteria czy topowy sprzęt RTV i AGD. Obserwujący, zdają sobie sprawę z tego, że celebryci reklamują wszystko jeśli tylko dostają za to godziwe pieniądze. Pomimo tego, akceptują tego typu stan rzeczy i pozostają im wierni.

Podsumowanie

Bycie influencerem nie należy do prostej rzeczy. Tego typu zawód, wymaga mnóstwo poświeceń, pracy, wyrzeczeń i poświęcenia. Należy być przede wszystkim komunikatywnym i uwielbiać, utrzymywać relacje z innymi ludźmi (nawet tymi, których nigdy nie widzieliśmy na żywo). Praca influencera polega przede wszystkim na rozwijaniu i wzbogacaniu swojego profilu, które stanowi ich główną i podstawową wizytówkę. Należy być bardzo regularnym i systematycznym w swojej pracy i zamieszczanych treściach w Internecie. Warto również pamiętać o estetyce postów i ich urozmaiceniu, dzięki czemu profil stanie się bardziej ciekawy i intrygujący.

Reklama

Opublikowane przez nikodemwysz

Pasjonat social media i influencer marketingu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: