Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Najpopularniejsi influencerzy w Polsce

Influencer to osoba, która dzięki swoim zasięgom w mediach społecznościowych, ma realny wpływ na opinię publiczną. Słowo to pochodzi z angielskiego wyrazu „influence”, co oznacza „wpływać”. Często są to osoby popularne w danych dziedzinach, na przykład w sporcie, modzie, muzyce lub filmie, które nawiązują trwałe relacje ze swoimi odbiorcami i prowadzą bardzo interaktywne konta, na których pod udostępnianymi treściami trwa nieustanna wymiana zdań. Influencerzy najczęściej skupiają się albo na dziedzinie, która zapewniła im popularność, albo na jakiejś innej określonej tematyce.

Coraz powszechniejszą praktyką w świecie najbardziej opiniotwórczych influencerów jest lokowanie produktu w postach albo recenzowanie określonych produktów lub usług, wciągając ludzi w konkursy, w których produkty określonych marek można wygrać. Reklamy influencerów cieszą się dużym zaufaniem potencjalnych klientów, ponieważ mają oni zaufanie do ukochanych gwiazd Internetu i często utożsamiają się z ich stylem życia.

Do najpopularniejszych influencerów w Polsce od lat niezmiennie należą celebryci i gwiazdy sportu, na przykład Robert i Anna Lewandowscy, Martyna Wojciechowska, Julia Wieniawa czy Małgorzata Rozenek-Majdan.

Najsłynniejszy Polak ostatnich lat

Robert Lewandowski już kilka lat temu zasilił listę najpopularniejszych Polaków na świecie. Jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii, ma piękną żonę i dzieci, przyjaciół wśród gwiazd i pozytywny wizerunek człowieka, który wszystko to zdobył ciężką pracą. Jego sukcesy w piłce nożnej i wizerunek, jakim cieszy się poza boiskiem, sprawiają, że jest wyjątkowo wpływową postacią na polskiej scenie. Jego konto na Instagramie jest obserwowane przez ponad dwadzieścia milionów osób co daje mu pierwsze miejsce w rankingu Instagrama, a znajdziemy na nim nie tylko zdjęcia z kluczowych momentów w świecie futbolu, ale również liczne reklamy produktów, takich jak telefony komórkowe, szampon czy odzież sportowa. Robert Lewandowski bywa tak wielką inspiracją dla swoich obserwujących, że czasem lakoniczny post z niepozornym zdjęciem, obfituje w szereg pytań dotyczących produktów, z których piłkarz korzysta.

Królowa polskiej kuchni

Odkąd kilkanaście lat temu Magda Gessler podbiła szturmem polskie restauracje, wprowadzając w nich ład, czystość, estetykę i pyszne potrawy, nie widać następcy w tej dziedzinie. „Kuchenne Rewolucje” pokazały Polakom nie tylko, czego powinni wymagać od restauratorów, ale również barwnę, kontrowersyjną i charyzmatyczną postać, która nie boi się mówić, co myśli. Magda Gessler z dnia na dzień stała się jedną z najjaśniejszych gwiazd stacji TVN, a jej konto instagramowe to mieszanina kuchni, podróży i zakulisowych ujęć z nagrań dla telewizji. Pani Magda bardzo łatwo wchodzi w interakcje ze swoimi fanami i inspiruje wielu przedsiębiorców, którzy na jej programach uczyli się nie tylko prowadzenia biznesu, ale również podejścia do pracowników i pracowitości. Profil Magdy Gessler na Instagramie jest obserwowany przez ponad milion osób, a jej posty bardzo często są szeroko komentowane w mediach i serwisach plotkarskich.

Podróże na kraniec świata

Niektórzy pamiętają jeszcze Martynę Wojciechowską jako prowadzącą pierwszą polską edycję Big Brothera, ale dla większości z nas jest ona dziś absolutnie inspirującą podróżniczką, która co chwilę jest w innym zakątku świata, kręcąc tam nie tylko programy podróżnicze, ale również serie o inspirujących kobietach z różnych państw. Martyna Wojciechowska to kobieta, która kojarzy się wszystkim zarówno z dżunglą amazońską, jak i z górą Mount Everest, bywa w Afryce i Azji, nieustannie odkrywa nowe miejsca na Ziemi. Jest więc idealną ambasadorką wszelkich akcji an rzecz środowiska, zwierząt, ale również kobiet, które od lat mocno wspiera. Jej konta w mediach społecznościowych to potężny zastrzyk pozytywnej energii, ciekawostek z całego świata i akcji, które mogą sprawić, że świat będzie piękniejszy. Dzięki sympatycznemu wizerunkowi Martyna Wojciechowska jest uwielbiana przez swoich fanów, a jej opinie i promowane przez nią akcje na rzecz pomoc innym cieszą się rosnącą popularnością.

Reklama

Opublikowane przez nikodemwysz

Pasjonat social media i influencer marketingu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: